Jak rozjaśnić wnętrze

Wszyscy dobrze wiemy, że barwy potrafią oddziaływać na nasz nastrój. Spraw, aby Twoje pomieszczenie miało dobry klimat. Jeżeli Twoje wnętrze przytłacza, jest ciemne i niezbyt nastrajające – rozjaśnij je i rozwesel.

Warto w takim przypadku zastosować barwy pastelowe na ścianach – jasne kolory będą odbijać światło, czego efektem będzie wzmocnienie jego intensywności w pomieszczeniu. Stosowane mogą być wszystkie odcienie barwy żółtej (również kremy, beże itp.), ale także pastelowe fiolety czy zielenie. Będą wywoływać w nas odczucie pogodnej aury.

Należy uważać z kolorem czystej bieli – w chłodnym świetle wnętrze może wydawać się bowiem zimne. Do swojego wnętrza dobierz odpowiedni rodzaj farby – szukaj na sklepowych półkach farb nowoczesnych, z optycznymi rozjaśniaczami koloru – wzmacniającymi efekt odbicia światła od ścian.

Jeżeli stoisz przed wyborem pokrycia podłogowego – warto zainwestować w jasne barwy. Świetnie sprawdzi się drewno klonu, jesionu lub bardzo modnego dębu (można dostać różne jego imitacje w postaci np. paneli podłogowych).

No i oczywiście, jeżeli masz taką możliwość, zdecyduj się na jasne meble – idealnie sprawdzi się drewno brzozy, ale także meble wykonane z lakierowanych na biało płyt – ich połyskliwe powierzchnie doskonale będą odbijać światło. Jeżeli nie stać Cię na nowe meble – możesz odrestaurować swoje obecne, pomalować je na jasny kolor.